Back to Question Center
0

Jak vytvořit obchodní rozpočet

1 answers:
.
.
.
. commercial appraiser.jpg?crop=0.04250000000000001,0.0000000000000001136868377216,0.29343749999999985,0&cropmode=percentage&width=250&height=250&rnd=131575733130000000" alt="How Create Business Budget">

Cliché jsou z nějakého důvodu. Protože jsou zpravidla pravdivé.

.

Nikdy není to více zřejmé, než stará slova, že chybějící plán chystá. A právě proto vaše malé firmy potřebují rozpočet.

.

Podnikový rozpočet je prostě plán, jak vaše podnikání bude fungovat finančně. Bez ní se můžete úplně ztratit, bez pocitu, kolik peněz přichází a kolik můžete utrácet. Bez rozpočtu jste určeni k selhání, takže argument pro vytvoření jednoho je samozřejmý.

.

Ale potřebujete rozpočet z jiných důvodů, než je jednoduše zůstat v podnikání. Kdokoliv vám půjčí peníze, jako banka nebo firma na financování podnikání , bude chtít vidět, že máte v plánu vydělat peníze. Zaměstnanci mohou považovat za užitečné vidět rozpočet, takže vědí, jakým směrem podnikání jde a jaký druh žádostí může podniknout. A rozpočet vám poskytne představu o vaší schopnosti rozšířit, ukazující, kolik peněz budete mít k dispozici pro věci jako marketingové a nové vybavení .

.

Tipy na vytvoření podnikatelského rozpočtu

.

V ideálním případě jste vytvořili rozpočet, když jste podnikli svůj obchodní plán. Ale pokud z nějakého důvodu, který padl u cesty, nebo váš pes snědl, tady je jednoduchý primer:

.

Nejprve začněte výpočtem celkových výdajů, pevných i variabilních. Fixní náklady jsou věci, které jsou konstantní, neměnné náklady, jako jsou nájemné, mzdy, kancelářské potřeby, pojištění, odpisy, auto platby, telefon / internet a služby. Proměnné náklady by byly věci, které se liší v závislosti na výrobě, jako jsou náklady na prodané zboží, cestovní náklady, provize, energie, marketing a další provozní náklady. Vždy se mýlíte s drahými, protože tu pravděpodobně stále překonáte.

.

Pak zjistěte své očekávané příjmy za rok. Nejlepší způsob, jak to udělat, je podívat se na výnosy z předchozího roku, ale pokud se právě začínáte, budete muset udělat nějaké domácí úkoly. Studujte konkurenční podniky ve svém oboru, abyste zjistili, jaký druh příjmů přinášejí. Podívejte se na údaje v celém odvětví a zjistěte, co může vaše společnost očekávat. A přemýšlejte o tom, kolik budete potřebovat za váš produkt nebo službu, abyste získali své výdaje, a kolik jednotek můžete očekávat, že prodáte.

.

Jakmile budete mít tato čísla, odečtete výdaje z výnosů a získáte ziskové marže!. To je důvod, proč jste v podnikání, že?. A když vy hledáte investory, nebo dokonce lidi, kteří vám půjčou peníze, je to doslova "špičková linka"?. oni chtějí vidět.

.

Vyhodnotit a upravit

.

Aby byl váš rozpočet účinný, budete je muset aktualizovat po celý rok. Na minimum budete potřebovat aktualizovat to čtvrtletně, ale měsíční aktualizace se budou ukázat jako nejefektivnější.

.

Počáteční rozpočet je plný plánovaných čísel. Na konci každého měsíce přidejte další sloupec vedle skutečných čísel a zjistěte, jaké jsou rozdíly. Existují oblasti, kde výdaje výrazně překročily očekávání?. Podívejte se na tyto oblasti a uvidíte, proč se to stalo. Nepředstavoval prodej očekávání očekávání?. Proč?. Odpovězte na všechny tyto otázky a zjistěte, zda můžete najít řešení k řešení každého nedostatku.

.

Ale kromě toho budete muset upravit rozpočet tak, aby odpovídal rozdílu v číslech. Pokud prodej není, co jste očekávali, snížte všechny náklady, které můžete. Pokud jsou výdaje astronomické, přeneste je a zaměřte svou energii na zvýšení prodeje. Díky těmto změnám každý měsíc nebudete mít jistotu, že jste zisková, ale přinejmenším vám umožní rychle změnit směr. Skvělý způsob, jak toho docílit, je spojit pobídky s výkonem rozpočtu. Takže pokud vaše prodejní síla splňuje výnosové cíle, začnou platit bonusy. Nebo když váš správní a podpůrný personál udrží náklady tam, kde je třeba, jsou také odměňováni. Samozřejmě budete muset rozpočet na tyto bonusy také.

.

Existuje další rozpočet, který potřebujete

.

Co jsme popsali výše, je znám jako provozní rozpočet a je naprosto nezbytné provozovat malý podnik. Abyste se však ujistili, že máte dostatek peněz na zapnutí světla, potřebujete také to, co se nazývá rozpočet peněžních toků. Takže jaký je rozdíl?

.

Provozní rozpočet nemusí nutně odpovídat době zpoždění při platbě, takže i když jste měli v letošním roce příjmy ve výši 10 000 dolarů, pravděpodobně nebudete až do dubna 10 000 dolarů. A jelikož máte mezitím zaplatit účty, budete potřebovat rozpočet, abyste zajistili, že je vždy hotovost po ruce, abyste je zaplatili.

.

Rozpočet peněžních toků pohlíží na skutečné dolary a dolary každý měsíc. Takže při vývoji tohoto prvního pohledu na to, kolik skutečných peněz budete utrácet každý měsíc (věci, jako například odpisy, které nebudou zohledněny), pak odečtěte dolary, které očekáváte.

.

Pokud tam je nedostatek, "který se často objeví," BFS Capital vám může vždy pomoci. Krátkodobý podnikatelský úvěr na zlepšení peněžních toků je nejjednodušším řešením, dokud vaše pohledávky nedosáhnou. Tento druh úvěru vám také umožňuje zůstat v rámci vašich rozpočtů - "provozních i peněžních toků", takže vaše podnikání může prospět ještě další rok.

.
.
.

Matt Meltzer je profesorem obchodní komunikace na univerzitě v Miami. Je veteránem námořní pěchoty Spojených států a je držitelem bakalářského titulu v obchodní administrativě od společnosti UM, stejně jako magisterské mistrovské komunikace na Floridské univerzitě.

.
.
April 25, 2018