Back to Question Center
0

Brand Storytelling: Zlepšete své obchodní úsilí v oblasti marketingu

1 answers:
.
.
.
. sofa diseño chile.jpg?anchor=center&mode=crop&width=250&height=250&rnd=131575731810000000" alt="Brand Storytelling Improve Business Marketing">

Každý podnik má příběh, který to řekne. Výzvou je, jak tento příběh vyprávět ostatním. Žijeme ve světě nadměrného zatížení informací a někdy spotřebitelé nemohou zvládnout množství informací, které jim byly předloženy. To může být obtížné rozlišovat mezi tím, co je relevantní a co není. Proto je pro podniky důležité ovládat umění vyprávění .

Rozhodujícím faktorem mezi úspěšným a neúspěšným podnikem je často schopnost zachytit pozornost spotřebitelů a najít způsob, jak se s nimi spojit. Většina lidí si nebude vždycky pamatovat jméno nebo logo značky, ale budou si pamatovat, jak se cítili. Příběh rozprávě poskytuje spotřebitelům možnost cítit emocionální vztah k značce.

Spotřebitelé potřebují vědět, kdo jste a co vaše firma zastupuje. Pokud však ani nevíte, kdo jste, nemůžete očekávat, že vaši zákazníci budou vědět. Prvním krokem je definování toho, co nabízíte, komu (trh), který sloužíte, a co vás odlišuje od ostatních.

Definování toho, co nabízíte, je více než říkat, jaký produkt nebo službu máte. Přemýšlejte o skutečné potřebě, kterou plníte. Poté musíte skutečně pochopit, kdo je váš produkt nebo služba a proč jsou dobré. Spouští vaše podnikání prázdnotu?. Je to řešení problémů zákazníka?. Proč je chcete koupit od vás a co je to důvod, proč byste měli?. Konečně musíte rozlišovat své podnikání od ostatních na vašem trhu. Jaké hodnoty nebo víry vás od sebe oddělují?. Jaká je vaše kultura atraktivnější pro spotřebitele?

Odpovědi na tyto otázky budou tvořit základ vašeho příběhu a umožní vaší firmě efektivněji komunikovat se zákazníky.

Pokud založíte váš příběh na staromódní techniky a životní styl, ale snažíte se přilákat tisíciletí , pak budete s největší pravděpodobností bojovat o to, abyste zůstali v podnikání. Vaše značka a příběh by se měl přizpůsobit vašemu cílovému trhu. Zjistěte, co motivuje vaše cílové zákazníky a jaké jsou jejich zájmy, a pak přejměte odpovídající přístup.

Pokud vaše firma nabízí produkt nebo službu, která je nejčastěji používána společností Millennials, možná budete chtít uvažovat o vyprávění části nebo celého příběhu prostřednictvím sociálních médií. Stejně tak, pokud vaše podnikání obstarává vícenásobné demografické údaje, pak byste se měli ujistit, že vykládáte důsledný příběh přes všechny dotykové body.

Povídání o vašem příběhu je víc než jen, "To je to, odkud jsme, odkud jsme přišli a co vám poskytujeme. Cílem vašeho příběhu by mělo být, aby spotřebitelé cítili emoční spojení s vaším příběhem značky . Buďte autentični, když sdílíte příběh s vybudováním své značky . Použijte skutečné znaky;. pokud ne skutečné, udělejte je co možná nejlépe relatable a lidské. Také se ujistěte, že máte všechny složky, které tvoří příběh: darebák, hrdina, nastavení apod. Darebák vašeho příběhu by měl být v podstatě jakýkoli problém nebo problém, který váš cílový trh vypadá, že čelí, a řešení jejich problémů by. být hrdina (váš produkt nebo služba).

Je to umění k vyprávění příběhů. Ale pokud bude provedeno efektivně, umožní vaší firmě lépe se spojit s existujícími i budoucími spotřebiteli.

.
.
. Cecillia Barr
.
.

Cecillia Barr má bakalářské vědy v oboru obchodní administrativa v marketingu na University of Central Florida. Je známá pro pokrytí osobních a podnikových financí a dluhových řešení. Propojit se s Cecillia na Twitter

April 25, 2018