Back to Question Center
0

Drop the Jargon - Vaši zákazníci vám nerozumí!

1 answers:
.
.
.
- top design company. Drop Industry Jargon

Můžete myslet na větší platnost zákazníků než na to, abyste jim říkali, že jste měli "příchod k Ježíši"?. v okamžiku, kdy jste se rozhodli zavést některé nejlepší postupy?. ke zlepšení společnosti "â € œcore competenciesâ €?. na â € œPOSâ €?. Řekni co?

Smát se, jestli chceš, ale kdo mezi námi někdy nespadá do jargonové jámy v komunikaci s našimi zákazníky?. Většina z nich je - a bohužel, mnoho je stále tam. Pokud to zní jako vy a vaši kolegové, zastavte to!. Udělej si to za rok, kdy se říkáš sbohem až k žargonu a akronymům jednou provždy. Rozhodněte se komunikovat se svými zákazníky (a navzájem) pouze v jazyce, který je jasný a stručný.

Je snadné vidět, jak jsme se sem dostali. Výsledek. com poukazuje na to, že uvnitř jakéhokoli odvětví, jsme obeznámeni s jeho terminologií a zkratkami. Stane se druhou povahou používat tyto pojmy se zákazníky a navzájem. Jargon může být nepříjemný, ale může mít také negativní dopad na vaše zákazníky.

Žargon může zákazníkům cítit hloupé nebo hloupé, že nevědí, co to znamená. Ale žargon také vytváří skutečnou bariéru mezi vašimi obchodními aktivitami a vašimi zákazníky a vyhlídkami, což s sebou s sebou s sebou komplikuje. A když se věci ztížily, chodí zákazníci. Nemají čas ani touhu zjistit, o čem to sakra mluvíte!

Začněte nyní, v lednu, odstranění žargonu z reklamy, e-mailové komunikace a sociálních médií, ale také z vašich webových stránek,. signage a fakturační prohlášení. Jakmile začnete hledat, možná vás překvapí, jak často se to objevuje. A nezapomíná ani na vnitřní materiály, včetně všech komunikačních a školicích materiálů pro zaměstnance. Zorganizujte schůzky a prezentace, abyste se vyhnuli mluvení společnosti.

Jak to udělat?. Začněte v jedné oblasti a pečlivě si přečtěte o žargonu nebo o průmyslu. Požádejte (nebo najmejte) někoho, kdo je mimo vaše odvětví, aby si prohlédl a doporučil náhradní (jasnější) jazyk. Otočte celý "bodavý žargon"?. úsilí do hry pro zaměstnance. Jakmile jste revidovali / nové materiály v ruce, existují dva další testy nebo bezpečnostní opatření, které můžete použít, abyste se ujistili, že jazyk, který používáte, přináší zprávu a tón, který chcete:

.

.
  • Přečtěte si to nahlas.
  • .

.
  • Otestujte to s hrstkou důvěryhodných zákazníků, kteří vám poskytnou upřímnou zpětnou vazbu.
  • .Content Marketing Institute souhlasí a říká, že žargon může zcela "vytáhnout zástrčku" na silný obsah - v jakékoli formě. Může to znamenat nedostatek odbornosti, nejistotu, že nemáte co říct a dokonce i to, že něco skrýváte (stejně jako v tom, že to všechno děláte). Přispěvatel Dennis McCafferty je do značné míry shrne, když píše, že "žijeme ve věku Jargon-Geddon, pohřben pod vánicí módních slov!"
. zvyk žargonu je naprosto možné a McCafferty nabízí návrhy shromážděné od jiných odborníků v oblasti marketingu obsahu:

.
  • Vezměte kroky dítěte.
  • .

.
  • Použijte silné příklady. Steve Jobs a Warren Buffet jsou oba známí díky tomu, že používají jednoduchou, ale efektivní angličtinu.
  • .

.
  • Jdi studená krůta. Přestaňte ji používat v konverzaci a zbytek se zjednoduší.
  • .

.
  • Rozhodněte se a rozhodněte se kompromisy. Pokud existují termíny pro průmysl, které cítíte absolutně, musíte použít pozitivně a publikovat glosář s definicemi na vašem webu.
  • .

.
  • Podívejte se na učící se momenty.
  • .

.
  • Vraťte se ke spodnímu okraji. Jasný a stručný jazyk poskytuje silnější a přesvědčivější výzvy k akci, aby se něco podobného nákupu nebo stažení.
  • .Docela brzy budete mít zvyk se ptát, Co se opravdu snažíme říci?
Obrázek. s laskavým svolením Vlado / FreeDigitalPhotos. čistá .

.
.
.

Společnost BFS Capital je přímým zdrojem financování a předním poskytovatelem řešení pro financování podnikání. Společnost BFS Capital, která byla založena v roce 2002, poskytuje provozní kapitál majitelům malých a středních podniků ve všech 50 státech. Vedle financování se společnost BFS Capital snaží spolupracovat s vlastníky podniků tím, že poskytuje tipy a zdroje, které jim pomohou uspět. V BFS Capital jsme hrdí na to, že jsme akreditovanou společností BBB s ratingem A +. Sledujte nás na Google+ , Facebook a Twitter ! .

.
.
April 25, 2018