Back to Question Center
0

Tipy na přípravu obchodních údajů pro přírodní katastrofy

1 answers:
.
.
- nation wide appraisals.
. Business Data Preparation Tips Natural Disasters

Neexistuje absolutně nic "fung"?. o přírodní katastrofě.

.

Jistě, během sezóny hurikánů na Floridě, někteří lidé hodí "hurikán strany"?. a vyčerpat všechno maso v mrazáku, které vědí, se po nevyhnutelné týdenní výpadku napájení zkazí. Ale jakmile je barbecue u konce, nastává realita. A pokud jsme se dozvěděli něco od roku 2012 Super Storm Sandy , tam jsou nějaké vážné kousky, které se vyzdvihnou.

.

Když provozujete malý podnik, jedním z těch největších kusů jsou vaše data. Údaje o zákaznících. Údaje dodavatele. Prodejní data. Ať je to cokoliv, pokud je uloženo na vašem firemním serveru a ten server je nyní pod dvěma stopami vody, měli byste mít někde archivovanou kopii. Zálohování dat označuje proces archivace, který umožňuje obnovit původní data po ztrátě.

.

Zálohování dat však není tak jednoduché, jako je uvedení všech na pevný disk a házení do bezpečí.

.

Jaký je tedy nejlepší způsob, jak vaši společnost připravit data pro přírodní katastrofu?. Mluvili jsme s některými lidmi v společnosti United Data Technologies , IT společnosti, která se specializuje na správu IT pro malé firmy, a poskytli nám některé ukazatele.

.

Jaké jsou moje možnosti ukládání

.

První věc, kterou musíte zvážit, je přesně jak vám zálohujete data.

.

Pravděpodobně nejbezpečnější a nejspolehlivější způsob, jak zálohovat data v případě katastrofy, je úložiště v cloudu . Tato metoda zahrnuje zasílání dat - typicky šifrovaných - na několik serverů mimo server, které ukládají vaše data.

.

"Jednou ze silných stránek mraku je to, že dává malým podnikům přístup ke stejné technologii jako velké podniky,". říká Darryl Sicker, ředitel Cloud Solution na UDT. Služeb služby cloud se dodávají v mnoha tvarech a velikostech a mohou být použity k poskytování řešení téměř ve všech obchodních prostředích. â ??

.

Jsou také přístupné nepřetržitě přes internet. Samozřejmým problémem je, že potřebujete internet. Něco ne vždy k dispozici po přírodní katastrofě.

.

Možná budete chtít naplánovat umístění, které bude mít internet, pokud se vaše oblast nebude líbit hotelu nebo vzdálené kanceláři v jiném městě. Ačkoli v tomto okamžiku by kolokace měla větší smysl.

.

Kolokace je praxe ukládání všech zálohovaných dat na samostatném místě, ideálně daleko od domácí kanceláře. Tímto způsobem, pokud je vaše oblast vážně poškozena přírodní katastrofou, vaše data jsou někde, že není. A pokud máte možnost vystoupit z města, můžete k němu přistupovat velmi snadno.

.

Pokud chcete mít data blízko domů, pevné disky jsou jako váš starý důvěryhodný přítel, který se uvízl i přes mnohem chladnější "cloud". â ??. Pokud nejsou v případě katastrofy ztraceny nebo poškozeny, mohou pevné disky umožnit mnohem rychlejší vyhledávání a náklady na zlomek oblaků. U velkého množství dat někteří společnosti stále používají ukládání magnetických pásek, i když jde většinou o archivované informace.

.

Rozhodování o nejlepší metodě pro vás

.

Úložiště v cloudu je nejlepší volbou pro zajištění bezpečných dat, i když není okamžitě přístupná. Ale je to také mimořádně nákladné "a uchování všech údajů o vaší společnosti na oblaku nemusí být nákladem, který můžete udržet. Takže budete potřebovat upřednostňovat.

.

Podívejte se na vaše nejcitlivější a nejdůležitější data - možná na top 20% - a dát to na mrak. Pak vložte top 20% plus všechno ostatní na pevné disky nebo ve vzdálených umístěních.

.

"Připravenost znamená porozumět, jak velké riziko vaše podnikání může skutečně dovolit,". říká Matt Gallo, ředitel prodeje a řízený IT s UDT. To, vyvážené s tím, kolik si můžete dovolit investovat do něj, zatímco si stále udržujete konkurenční výhodu, je opravdovou připraveností na katastrofy. "

.

Pokud rozpočet povoluje, postupujte podle pravidla 3-2-1: Tři kopie všech dat uložených dvěma způsoby, z nichž jedna není ve vaší kanceláři. Pokud to zvládnete, můžete předpovědět téměř jakoukoli katastrofu.

.

Plánování a testování

.

Nejprve zálohujte všechna data často. Některé společnosti doslova to dělají na konci každého dne, ale i když vaše společnost není založena na datech, jednou týdně je pravděpodobně moudrá.

.

Samozřejmě, že utrácet spoustu peněz na ozdobné zálohy je jen polovina bitvy. Poslední věc, kterou chcete, je sedět v troskách vaší kanceláře po zemětřesení a uvědomit si, že nic, co byste zálohovali, je skutečně dostupná.

.

Ujistěte se, že váš malý podnik má plán obnovy po havárii a pravidelně otestuje proces obnovy dat. Nejméně jednou za měsíc projděte svou existující technologickou infrastrukturu a získáte přístup k zálohovaným datům z cloudu. Poté spusťte pevné disky a pásky a ujistěte se, že všechna data jsou tam, kde by měla být. Možná byste to dokonce chtěli dělat iv náhodných intervalech po celý měsíc, jestliže z jiného důvodu, než se dostat do nějaké dobré praxe, když ten velký zasáhne.

.

Také nezapomeňte vyzkoušet zálohy pro všechny vaše laptopy společnosti. Až dvě třetiny dat vašeho podniku mohou žít někde jinde než vaše domácí kanceláře. Zvláště pokud máte v prodeji vzdálené obchodní zástupce nebo zaměstnance, zpět své notebooky a spusťte testy na nich stejně často.

.

Dokonce i ty nejlépe stanovené plány mohou stále selhat při přírodní katastrofě. Ale s řádným plánováním, častými testy a efektivní praxí se můžete rychle vrátit do práce. Dokonce i když jiné aspekty vašeho podnikání trvají déle, než se vrátíte k normálu, alespoň vaše data budou k dispozici, když ji budete potřebovat.

.

Další tipy, jak připravit firmu na přírodní katastrofu, najdete na stránce plánování Small Business Administration pro plánování katastrof.

.
.
.

Matt Meltzer je profesorem obchodní komunikace na univerzitě v Miami. Je veteránem námořní pěchoty Spojených států a je držitelem bakalářského titulu v obchodní administrativě od společnosti UM, stejně jako magisterské mistrovské komunikace na Floridské univerzitě.

.
.
April 25, 2018