Back to Question Center
0

12 Věcí, které je třeba zvážit před franchisingem vaší restaurace

1 answers:
.
.
- computer expert for hire.
. 12 Restaurant Franchising Tips

Jak se říká, "imitace je nejjasnější formou lichocení". Pokud jste franchisorem v restauraci s nápadem, který je dostatečně dobrý na to, aby byl napodoben, franšízové ​​se budou líbit, aby zaplatili za právo používat své dobré jméno franšízy.

To je jeden z důvodů, proč se svět franchisingu stal tak populární. Máte-li skvělý obchodní nápad pro franchising v restauraci, ale nedostatek času a kapitálu k jeho rozšíření, pak se můžete stát franchisorem a přimět lidi, aby vám zaplatili, aby vaše jméno ještě větší. A na oplátku franchisové začnou své vlastní drobné podnikání.

Věděli jste, že 10% americké ekonomiky ze soukromého sektoru a 14% zaměstnanosti v soukromém sektoru pochází z franšízy?. Nová franšízová franšízová se v této zemi otevírá každých sedm minut a franchisingy představují více než 1 bilion dolarů z prodeje každý rok.

To všechno zní ideální, ne?. Snadno, Ray Kroc. Existuje spousta věcí, na které je třeba přemýšlet, než začnete s franchisingem v restauraci. Zde je 12 tipů na franchising v restauracích pro potenciální franchisory.

Vyhráváte restauraci, jako jste si užívali

Takže se vám líbila chodit každý den a dělat nové recepty?. Máte rádi dotyky stolů a seznamujete se svými zákazníky?. Tyto dny skončily. Nyní jste podnikatel, který provozuje restaurační provoz. Zatímco se můžete stále přetékat do vaší kuchyně nebo obejít jídelnu, většina vašeho času nyní bude vynaložena na nábor, spuštění a správu nových míst. A pokud nejste obchodní osoba, nemusí to být pro vás.

Potřeby managementu jsou nejdůležitější

V důsledku toho to znamená, že lidé, které necháte člověku pevnost, musí být stejně dobří -. - než vy. To znamená mít generálního manažera, který se věnuje restauraci, inovativnímu kuchaři a všem ostatním, kteří budou dělat funkce spojené s restaurací, které jste dříve používali. Protože nyní máte novou práci. Viz první tip.

Vy potřebujete kapitál k zahájení

Je ironií, že podnik, se kterým se můžete dostat vyhnout . počáteční náklady. Možná budete potřebovat nejméně 100 000 dolarů, abyste mohli začít vaší restaurace . Převážná část těchto nákladů bude věnována vaší registraci a procesu podávání žádostí, protože to bude vyžadovat právní poradenství, které se zřídkakdy stává levným. Federální podání může běžet až do výše 20 000 USD, státních poplatků je dalších několik tisíc a poplatky za účetní (každoročně auditované podniky v rámci franšízy) dosahují až 15 000 USD. To je vaše minimum, a jako majitel malé firmy, o kterém víte, že nic neznamená méně , které si myslíte.

Pravděpodobně budete potřebovat najat nové zaměstnance

Stejně jako jste si oblíbili dvojité platiny,. franšízy, potřebujete doma také. To znamená minimálně, že budete pravděpodobně muset najmout alespoň jednoho trenéra, který vám tuto práci udělá. Po dostatečném otevření franchisingu budete pravděpodobně potřebovat franchisingový kontakt, který dokáže vyřešit své obavy a problémy, jak vzniknou. Pokud tyto věci nejsou možné, franchising vaší restaurace nemusí být pro vás.

Vy potřebujete vyplnit FDD a to bude lépe dokonalé

Nějako bylo prohlášení o nezávislosti pouze 1458 slov, ale všechno federální vláda. nejméně 40 stran. Dokument o zveřejňování franšízy (FDD) se nijak neliší. A pokud to není všechno dokonalé, hádej co?. Budou to poslat zpět a vyvedou vás zase.

Existuje spousta pravidel, které budete potřebovat

Předtím, než si sednete na tu šelmu dokumentu, který je FDD,. bude muset mít vše vykreslené. Nejen oblasti, kde chcete rozšířit, ale jak velké bude každé území. Další věci, které je třeba zahrnout, ale v žádném případě se neobmedzují na: jak dlouho bude vaše trénink a kdo jej bude provádět;. zda franšízové ​​budou muset koupit zařízení od vaší společnosti;. jak bude podnik prodáván;. podmínky vaší franšízy;. licenční poplatky;. jak budete chránit chráněné informace;. a nová organizační struktura, která umožňuje někoho, komu se franšízové ​​hlásí.

Předpisy se mění více, než si myslíte

Dokonce i z města do města ve vašem domovském státě se věci jako stavební kódy, povolovací agentury a dani zaměstnance mohou drasticky změnit. "Nemluvě o stavu od státu. Kalifornie a Illinois jsou dva nejznámější státy pro regulaci povolení. Ale i kdybyste neměli v úmyslu se tam rozšířit, udělejte více domácích úkolů, než si myslíte, že potřebujete na předpisy, které rozšiřujete. Lepší je v bezpečí než líto.

Pravděpodobně budete muset najmout franchisového konzultanta

Ano. To je skutečná práce a také docela lukrativní. Skvělá majitelé restaurací nejsou vždy skvělí obchodníci nebo franšízové ​​a s takovým množstvím toho, že byste se mohli nejlépe podělit o pomoc. Tito konzultanti vám pomáhají sestavit vaše FDD, výzkumné předpisy v jiných státech. Vymažte žadatele a obecně udělejte všechny věci, které vám dávají nespavost, protože jste si mysleli, že je to bláznivý nápad.

Vaše myšlenka by neměla fungovat všude

Jen proto, že lidé ve vašem městě si myslí, že koncept hluboce vypráženého másla je největší věcí v historii a sestaví se kolem bloku. aby si to udělal, to neznamená, že lidé všude to udělají. Některá města mohou být již nasycena prodejci hlubokých smažených másl. Jiní by mohli najít myšlenku vzpurná a vážnou výzvu pro jejich kolektivní plážové tělo. Popularita není nikdy univerzální, takže stejně jako ty, co zkoumáte, ujistěte se, že zkoumáte kulturu a konkurenty všude tam, kde plánujete založit obchod.

Vše o vaší firmě potřebuje být kopírováno

Vše. Od rozložení do jídla k lidem, kteří tam pracují. Pokud spustíte "šéf-řízené"?. restaurace, bude to těžké řídit šéfkuchaře na dalších šest místech. Nebo je-li vaše nabídka "domácím zdrojem"?. a sezónní, to znamená, že bude fyzicky nemožné duplikovat své nabídky v jiných oblastech. Cílem franchisingu je poskytnout zákazníkům v každé z nich stejný zážitek, a pokud vaše podnikání obsahuje některé základní pojmy, které se nedají duplikovat, pak franchising nemusí být pro vás.

Potřebujete pomoc Franchisee s marketingem

Možná jste ten, který provozuje národní (nebo regionální) reklamní kampaně. Ale ve vaší franšízové ​​dohodě byste měli zvážit stanovení stanoveného procentního podílu příjmů, které franchisant musí věnovat marketingu . Nakonec je to také jejich podnikání. Deset až patnáct procent není neobvyklé, protože marketing utrácí v dohodách o franšíze.

Ne každý, kdo chce mít Franchise by měl dostat jeden

Nikoho nehrozí vaše ego rychleji než někdo, kdo přichází do vaší restaurace a říká "OMG!. Vyděláváte ty nejlepší jídlo v historii. Já jsem tady každý den a já miluji celé menu a chci být stejně jako vy . Mohu být franšízant? ". Buďte velmi opatrní v těchto situacích. Podnikání je podnikání a podnikání franšízy vyžaduje mnohem víc než vášnivou oddanost. Jistě, chcete, aby byli stejně nadšení z vašeho podnikání jako vy. Pokud však franchisant selže, pak to ublíží značce vašeho franšízového restaurace a může skončit dělat více škody než dobré.

Obrázek s laskavým svolením na skoku v FreeDigitalPhotos. čistý .

.
.
.

Matt Meltzer je profesorem obchodní komunikace na univerzitě v Miami. Je veteránem námořní pěchoty Spojených států a je držitelem bakalářského titulu v obchodní administrativě od společnosti UM, stejně jako magisterské mistrovské komunikace na Floridské univerzitě.

.
.
6 days ago