Back to Question Center
0

Jak udržet firemní kulturu při Franchisingu

1 answers:
.
.
.
- computer expert jobs. Corporate Culture Franchising

"Můžeme někoho naučit prakticky cokoli, ale nemůžete ho naučit, aby nebyl trhnutý. â €

.

To, říká Nedal Ahmad, zakladatel společnosti Pincho Factory v Miami , je klíčovou věcí při zapamatování si franšízy podnikání .

.

Protože při výuce potenciálního franchisanta, jak udělat svůj hamburger je prostě otázkou vzdělání, duplicitní firemní kultura je mnohem větší výzvou. Dokonce i v případě, že konečný produkt je na místě, kultura mimo značky bude pro zákazníky zřejmá a franšízové ​​budou s větší pravděpodobností selhat.

.

Jak tedy lze zdvojnásobit svou firemní kulturou při předávání odpovědnosti nad subjektem mimo vaši organizaci?. Všechno začíná nalezením správných lidí.

.

Nedělejte si spěchat na franšízový poplatek

.

Nemůžete být tak nadšeni, že někdo chce vaše podnikání franšízovat, že přijmete jenom někoho. Z dlouhodobého hlediska to je nejrychlejší způsob, jak dělat franchising katastrofou. Tak důležitý první krok je pečlivý výběr franchisantů.

.

Například, když Ahmadâ € ™ s Pincho Factory â ?? Miami rychle-neformální místo, které se specializuje na grilované maso a hamburgery â € "vyhrál South Beach víno a jídlo festivalu Amstel Light Burger Bash v loňském roce,. bít jako Bobby Flay, Ahmad získal více než 400 žádostí o franšízy. Udělil pouze šest restauračních povolení .

.

"Za prvé, hledáme osobnost,". Ahmad říká. "Hledáme lidi, kteří přemýšlejí dopředu a mají stejnou vášeň pro jídlo a služby jako my. Také jsme pro naše zaměstnance přinesli zdravotní přínos, cítili jsme, že to bylo něco, co bylo důležitou součástí uchovávání a pokud franchisant to s tím nesouhlasí, jsou mimo. â €

.

Pečlivě vybírat své franchisanty nebude zpomalovat váš růst vůbec;. pokud se něco stane, urychlí to, když proces vytváření franchisingu bude plynout hladce se správnými lidmi na místě.

.

Vlak do vaší kultury

.

Otevírání povolení je o to víc než poslání někoho, který ukáže, kolik omáčky na pizzu. Je to o účasti na náboru zaměstnanců a ujišťování, že lidé, které váš franchisor přináší, jsou vhodné pro vaši firemní kulturu.

.

Je to časově náročné?. Samozřejmě to je, ale někdo, kdo někdy udělí povolení k podnikání, vám řekne, že jste franchisorem, není jen podepsáním smlouvy a necháváním licenčních poplatků. A účastní se výběru a školení zaměstnanců je obrovská část. zdvojnásobení úspěchu jinde.

.

"Náš ředitel výcviku je silně zapojen do uvedení posádky dohromady,". Řekl Ahmad. "Takže trénujeme personál a získáváme pocit, s kým podnikáme dobře předem. Ale také vyvíjíme tlak na partnera a vysvětlujeme, že s tím jsme začali a očekáváme, že si zachováte ten typ pronájmu. â €

.

Sledování franšízy online a osobně

.

Byl čas, ne tak dávno, kdy, aby zjistil, zda franchisant dává úroveň služeb, kterou jste očekávali, potřebujete spustit drahé průzkumy a / nebo počkat na zprávy P / L. Avšak ve věku sociálních médií a on-line recenzí můžete provést změny mnohem dříve.

.

Nastavte pro své franšízy samostatné účty sociálních médií a sledujte, co o nich lidé říkají, a postupujte stejně jako stránky on-line. Na začátku musíte být velice ostražití, abyste zjistili, jaké oblasti je třeba vylepšit, než se stanou vážnými problémy. Můžete být proaktivní ve vašich opravách než reaktivní.

.

Také sledovat franchisee společnost hlas on-line a ujistěte se, že odpovídá tomu, co děláte. Pokud tomu tak není, můžete to rychle řešit. Ahmad říká, že společnost Pincho Factory má také 300-bodovou kontrolu, kterou vede jeho tým, aby se ujistil, že neexistuje rozdíl mezi povoleným místem a podnikovým. A stejně tak často dá své obchody pod stejnou kontrolou.

.

Zůstaňte v kontaktu s majiteli franšízy

.

"Jedna z největších mylných představ (o franchisingu) je, že někdo jiný bude dělat práci pro vás,". řekl Ahmad. "Je to tolik úsilí, ne-li víc, mít franšízový obchod versus vlastní. â €

.

Znamená to, že nejen potřebujete zajistit, aby správní lidé provozovali vaše licence, musíte se ukázat a nechat vaši partneři vědět, že vám záleží. Vzhledem k tomu, že jste v určitém okamžiku uvedli stejný pot a zhoršení, každý zaměstnanec ve vaší firmě je, a pokud vědí, že je to generální ředitel, který může empatizovat, staví loajalitu zaměstnanců.

.

Kultura také velmi hovoří o tom, co lidé na frontě říkají, neboť někdy mají lepší smysl pro to, jak se správa správa, než vy.

.

"Poskytujeme posádkám hlas, který nám sdělí anonymně,". říká Ahmad. "Máme backendovou webovou stránku, kde si lidé mohou říct bez obav z následků. â €

.

Konečně, Just Let Go

.

K vytvoření úspěšné franšízy je zapotřebí určité úrovně mikromanagementu. Ale v určitém okamžiku musíte věřit, že máte správné lidi a necháte je, aby se rozhodovali sami. Pokud jste udělali svou roli při výběru skvělých partnerů, pomohli jste jim přinést ty nejlepší zaměstnance a zavedli postupy pro sledování firemní kultury, neměli byste mít problém. A rozhodně nemáte někoho, komu musíte učit, abyste nebyl trhák.

.
.
1 week ago