Back to Question Center
0

Jak funguje daň z kapitálových zisků

1 answers:
.
.
- registrations iso quality testing.
. How Capital Gains Tax Works

â € œCapital gains taxâ €?. je jedním z těch termínů, které jsou hádány kabelovými zprávami, že jste si jistý, že je důležitý, ale nemáte ponětí o tom, co to znamená. Zní to jako jeden z těch termínů, pro které se nemusíte obávat, pokud nemáte investice do hedgeových fondů. Pokud však nerozumíte daň z kapitálových výnosů, může to mít nejen vážné důsledky pro vaše podnikání, ale také může ovlivnit vaše osobní daně. A věřte tomu nebo ne, jsou mnohem snazší zjistit, než jste mohli uhádnout.

.

Jaká je daň z kapitálových zisků?

.

Jednoduše řečeno, daň z kapitálových zisků je daň z majetku, který prodáváte za více, než jste zaplatili. Tento majetek může být téměř vše: investice, majetek, šperky, těžké vybavení, sběratelské podepsané Bruce Springsteen kytary. Pokud jste ji koupili za jednu cenu a prodávali ji za vyšší, zaplatíte daň z tohoto rozdílu.

.

"Ale já jsem v maloobchodě!" Â ??. říkáš. "Celé mé podnikání je založeno na prodeji zboží za více, než jsem za to zaplatil. Jsem dvakrát zdaněn? "

.

Fret ne, maloobchodní majitel malé firmy. Daně z kapitálových výnosů se vztahují pouze na aktiva, nikoliv na zásoby. Takže i když veškeré zisky, které vzniknou zakoupeným a prodávaným zbožím, budou stále zdaněny jako výnosy z podnikání, nejsou zdaněny jako kapitálové zisky.

.

Pokud však vaše restaurace koupila před dvěma lety v Itálii okouzlující pizzu z Italie za 1,400 dolarů a prodala ji letos za 1 700 dolarů, budete muset platit daň z rozdílu 300 dolarů. Nebo pokud vaše podnik koupil pozemek pro případnou expanzi a prodal ho se ziskem dříve, než jste rozšířili, tento zisk je zdaněn jako kapitálový zisk.

.

"Base"?. - nebo cena, kterou vypočtete za to, že vás někdo při koupi zaúčtoval cenu - zahrnuje nejen kupní cenu, ale i veškeré poplatky za daně, doručení nebo instalaci, a proto si promluvte se svým účetním, abyste se pokusili tento údaj maximalizovat.

.

Kolik je daň z kapitálových zisků?

.

Daň z kapitálových výnosů je rozdělena do dvou kategorií: Krátkodobé a dlouhodobé.

.
  • Krátkodobé kapitálové zisky jsou aktiva, která kupujete a prodáváte do jednoho roku.
  • .
  • Dlouhodobé kapitálové zisky jsou vše, co kupujete a prodáváte po ukončení více než jednoho roku.
  • .

Sazba daně z krátkodobých kapitálových zisků se pohybuje od 10 do 35%, v závislosti na výši kapitálového zisku. Dlouhodobé kapitálové zisky jsou většinou zdaněny na úrovni 15%. Výjimkou z tohoto pravidla je zajímavé, že jsou sbírány, které jsou zdaněny na 28%. Takže bez ohledu na to, jak dlouho máš tu kytaru Springsteen, zaplatíš čtvrtinu zisků strýčkovi Samovi.

.

Dlouhodobé kapitálové zisky jsou také zdaněny pouze za rok, ve kterém jsou prodávány. Takže pokud se blíží konec daňového roku a nemyslíte, že byste mohli získat daň z kapitálových výnosů na velkou položku, mohlo by to být odložení prodeje až do nového roku, kdy bude daně uplatňovat.

.

Podobně jako příjmy z podnikání budou majitelé malých podniků také zdaněni z kapitálových výnosů z jejich individuálních daní z příjmů. Více dvojí zdanění zábava!. Jediným způsobem kolem toho je klasifikovat se jako společnost S, která má další daňové důsledky, ale může vás alespoň zabránit v placení dvojnásobku z vašich kapitálových zisků.

.

Co když prodám majetek se ztrátou?

.

Ztráty v hazardních hrách mohou být odečteny z vašich daní z výherních her - a tak mohou dojít i ke kapitálovým ztrátám. Takže pokud ta trouba na pizzu skončí pouze za 1000 dolarů poté, co jste zaplatili 1400 dolarů, můžete odečíst tuto ztrátu ve výši 400 dolarů proti jakémukoli kapitálovému zisku. To je důvod, proč mnoho malých podniků zkouší a prodat některé majetek se ztrátou, aby získali čisté kapitálové zisky až na nulu.

.

.

Stejně jako u většiny daní jsou pravidla pro kapitálové zisky podnikání a zisky osobního kapitálu odlišné. Ale jak abstraktní termín, jak se může zdát, když to slyšíte v televizi, kapitálové zisky jsou z velké části daleko jednoduché. Přesto vždy uveďte svému účetnímu , vysvětlete své zisky a tato část vašich daní bude mnohem jednodušší, než jste si mysleli.

.
.
.

Matt Meltzer je profesorem obchodní komunikace na univerzitě v Miami. Je veteránem námořní pěchoty Spojených států a je držitelem bakalářského titulu v obchodní administrativě od společnosti UM, stejně jako magisterské mistrovské komunikace na Floridské univerzitě.

.
.
1 week ago