Back to Question Center
0

Jak se vypořádat se zaměstnanci, kteří jsou špatnými jablky

1 answers:
.
.
.
. hosting a baby shower ideas.jpg?anchor=center&mode=crop&width=250&height=250&rnd=131605846660000000" alt="How Deal Employees Who Bad Apples">

"Jablečné jablko"?. zaměstnanec může život ublížit všem na pracovišti, ale může to být zvláště náročné pro majitele malé firmy.

.

Jedovatá atmosféra vytvořená pouze jedním zaměstnancem může ublížit vašemu celému týmu a upřímně řečeno, malý podnik má méně vrstev ochrany než dopad problémového zaměstnance než velkého podniku.

.

"Jádrové jablka"?. mají různé způsoby, jak se vypořádat s bolestmi, včetně těch chronických stěžovatelů a klebů, kteří se více zajímají o to, aby kolegové pracovali, než aby vykonávali svou práci;. ti, kdo jsou chronicky pozdě;. pracovníci, kteří nedokáží vykonávat své úkoly a nutí ostatní, aby je dokončili, a stovky jiných chování. Existují také závažnější problémy, jako jsou například etické nebo trestné porušení nebo extrémní šikanování a obtěžování, což bude vyžadovat odbornou právní pomoc při vyřešení.

.

Nejlepší rada, kterou jeden psycholog z New Yorku poskytl majitelům malých podniků, bylo rychle vyřešit problém s problémovým zaměstnancem. Zde je několik tipů, jak to udělat.

.
 • Nedělejte si hlavu do písku a doufám, že problém sama vyprchá. Zaměstnanec může potřebovat pouze připomenutí toho, co se od něj očekává, aby mohl účinně vykonávat svou práci. Je to možné, že zaměstnanec si neuvědomuje, že chování jako stálé stížnosti nebo argumentační postoj způsobují problémy. Šok z toho, že šéf mluví s nimi, může stačit k tomu, aby se vyrovnal jejich chování, zvláště pokud je to něco jako chronické zpoždění nebo příliš mnoho času stráví v kanceláři zaměstnanců, který si povídá o nesmyslnosti. Když řešíte problém, nucujete osobu, aby se rozhodla opravit své chování nebo začít hledat jinou práci.
 • .
 • .

  Když mluvíte se zaměstnancem, nikdy ho nezapomeňte osobní a zaútočte na něj. Osobní kritika nepomůže. Musíte být objektivní a poskytnout podrobný popis problému a uvést příklady. Uveďte také, jak to má vliv na kolegy. Chcete jim říci, jak vyřešit problémové chování, například když potřebujete být včas na den, s výjimkou mimořádných situací.

  .
 • .
 • Dát zaměstnanci možnost odpovědět . V malé firmě s malým počtem zaměstnanců můžete slyšet pouze jednu stranu problému, která se týká ostatních zaměstnanců. Buď fér a pamatuj si, že někdy první dojmy mohou být klamné. Poslouchejte odpověď otevřenou myslí. Můžete si uvědomit, že k úplnému vyřešení problému je nutný jiný přístup. Tím, že budete spravedliví, vaši další zaměstnanci budou vědět, že dáváte každou příležitost vyřešit problém, ale také, že se nebojíte čelit problémům.
 • .
 • Dokument všechno . Z počátečního rozhovoru a během celého procesu se ujistěte, že máte dobré poznámky. Dokonce i když podniknete všechny správné kroky, můžete čelit právním potížím.
 • .
 • Uveďte konkrétní časový plán vyřešení problému . Musíte dát zaměstnancům časový harmonogram, aby zlepšili své chování, jinak se může zdát, že o nich nejste vážně. Když lidé dostanou termíny, vědí, že máte na mysli podnikání. Během tohoto období poskytněte podle potřeby pozitivní a negativní zpětnou vazbu.
 • .
 • Pokud zaměstnanec nadále přetrvává s problematickým chováním, možná budete muset osobu vystřelit. Bez ohledu na situaci je vypalování někoho velmi obtížné. Měli byste být co nejvážnější a nejpřímější. Zapište si, co chcete zaměstnanci předem sdělit a podejte jej v případě soudního sporu. Nevystavujte žádné osobní připomínky ani kritiku.
 • .
.
.
. Erica Stone
.
.

Erica je veterán novinář a redaktor, jehož zkušenost zahrnuje Dow Jones Newswires a Associated Press. Napsala řadu témat od sportu až po složité finanční otázky.

.
.
1 week ago