Back to Question Center
0

Správa pohledávek je kritická pro malé firmy

1 answers:
.
.
. computer service Milpitas.48070175438596491,0.45&mode=crop&width=250&height=250&rnd=131575726080000000" alt="Managing Accounts Receivable">

My všichni milujeme dostat zaplaceno, že?. A nebylo by skvělé, kdyby nám zákazníci všichni podali hotovost, když jsme doručili naše výrobky nebo služby?

Je to trochu nemyslitelné, že většina majitelů malých podniků. mít hotovost, na rozdíl od pohledávek, nebo peníze, které očekávají od zákazníků po dodání produktů / služeb. Ale jak CPA Sheila Shanker poukazuje na smallbusiness. chron. com , mnoho malých podniků - konzultantů a lékařských postupů jsou jen dvěma příklady - nepoužívejte modely založené na hotovosti. To jednoduše znamená, že se nesbírají na místě a musí čekat, až budou zaplaceni. Tyto nevyřízené platby se ve svých účetních systémech stávají "pohledávkami".

Pohledávky a "sbírky" jdou ruku v ruce, protože je to jen živá skutečnost, že někteří zákazníci nebudou platit v plné výši nebo včas, podle podmínek, které dohodli předem. Shanker radí malým podnikům, aby věnovali pozornost pohledávkám - a aby je shromažďovali - protože oba mohou významně ovlivnit vaše operace. Zde je několik věcí, které je třeba vědět:

.
  • Likvidita. Společný termín pro pohledávky je 30 dní, ale stále více a více, podniky se mění, aby zlepšily peněžní tok a likviditu. Například mnoho z nich nabízí slevu ve výši dvou procent za platby za 10 dní. Jiní jsou prostě přesunutím splatných dat nebo povzbuzováním "platby za příjem. "
  • .
  • Ekonomika. Navzdory tomu, že budete muset počkat na platbu, když máte pohledávky, Shanker říká, že akceptaci plateb později může být dobrou obchodní strategií, stejně jako přijímání platebních karet, které pravděpodobně zvýší Vaši zákaznickou základnu. V dnešním světě dochází ke snižování peněžních prostředků.
  • .
  • Poměry a zprávy. Je důležité využít účetních nástrojů, abyste zjistili, co funguje (nebo ne) s vašimi pohledávkami. Současný poměr, například, vám dává pocit, jak rychle se shromažďují pohledávky. Zpráva o stárnutí pohledávek vám pomůže určit pomalé plátce a další problémy.
  • .
  • Další úvahy. Některé podniky považují své pohledávky za investice a úročují pozdější plátce. Dlouhodobě splatná pohledávka může být přeměněna na formální "pohled na pohledávku", která vysvětluje nové úrokové a platební podmínky.
  • .

Často se stává, že majitelé malých podniků, kteří žonglují více rolí, je obtížné věnovat dostatečnou pozornost jejich pohledávkám. Jakmile budou tyto faktury vyplaceny, je to až do příchodu platby.

Ale protože zaplacení a co nejrychlejší zaplacení je čím dál kritičtější pro podnikatelskou schopnost pracovat, "řízení pohledávek" se ukázalo jako svůj vlastní definovaný proces. A čím dál víc, tento proces je outsourcován firmám, které se na ně specializují. Financování Gates (financegates.com) je příkladem takové společnosti, která zaměstnává přístup k řízení pohledávek "CRM" (řízení vztahů se zákazníky).

Filozofie CRM je založena na skutečnosti, že správa pohledávek je součástí procesu prodeje a jako taková by měla zahrnovat stejnou disciplínu CRM a podrobnosti, které jsou v prodejní DNA. S ohledem na CRM přístup, tvrdí odborníci, pomáhá udržovat vztahy se zákazníky, což by mělo být vždy cílem číslo 1. Zvyšuje také vnitřní komunikaci a zvyšuje shromážděné prostředky.

Pokud jste se rozhodli přezkoumat nebo přemýšlet o tom, jakým způsobem zpracováváte své pohledávky, uvádí seznam mladých, báječných a samostatně výdělečně činných (yfsentrepreneur.com)

 • 26 věcí každého malého. Podnikatel potřebuje vědět o vedení pohledávek . CRM je zahrnut v tomto seznamu, ale zároveň položky jako "Late Payment Excuses" doporučují, aby vaše země za platbu, a to iv případě, že se vaši oblíbení zákazníci pokouší oslovit vaši jemnou stranu.  Obrázek s laskavým svolením Stuart Miles / FreeDigitalPhotos. síť .

 • .
  .
  .

  Společnost BFS Capital je přímým zdrojem financování a předním poskytovatelem řešení pro financování podnikání. Společnost BFS Capital, která byla založena v roce 2002, poskytuje provozní kapitál majitelům malých a středních podniků ve všech 50 státech. Vedle financování se společnost BFS Capital snaží spolupracovat s vlastníky podniků tím, že poskytuje tipy a zdroje, které jim pomohou uspět. V BFS Capital jsme hrdí na to, že jsme akreditovanou společností BBB s ratingem A +. Sledujte nás na Google+ , Facebook a Twitter ! .

  .
  1 week ago