Back to Question Center
0

Rozhovor dělat a nedělat pro majitele malých podniků

1 answers:
.
.
. Guidelines Interview Dos Donts for Small Business Owners

Nakonec se dostanete na druhou stranu stolu.

Po letech kariéry koučování a líbání tazatelům, když jste museli pracovat pro jiné lidi, teď jste šéfem - IT disaster backup san jose. A vy si můžete vybrat ze stovek hladových uchazečů, kteří se oblékají, aby získali práci u vašeho malého podniku .

A vy si přejete, abyste byli právě teď jedním z nich.

Protože stejně jako všechno, co se účastní malého podniku, si neuvědomujete, jak těžší je pro šéfa, než jste šéf. A když procházíte přes žadatele, nemůžete uvěřit, že by se nemuseli ucházet, uvědomujete si, že se to jen zhoršuje. Teď je musíte pohovořit.
A jako zábava, jak to přemýšlela "Když jsem spustil show, to je to, co jsem se zeptal," když to vlastně musíte dělat, je to trochu obtížnější. Tak co byste měli dělat - a neudělat - při hledání dalšího skvělého člena vašeho týmu?. Zde je několik jednoduchých pokynů pro rozhovory pro vlastníky malých podniků.

DO zřídit rapport - Není to trapnější, že se na sebe dívají přes stůl jako "Takže .. měli bychom mluvit nebo co?" Je to špatné první datum. bez možnosti alkoholu.
NEPŘIPRAVUJTE na nepostřehnutelných tečkách - Malá řeč je dobrá. Dlouhé rozhovory o vaší výchově ve venkovském Saskatchewanu nejsou. Není to vaše příležitost říct živému publiku svůj životní příběh, tak se držte několika nevýhodných neutrálních témat, jako je počasí a sport a pokračujte v rozhovoru.

DO se ptáte spousty otázek - Zřejmě jste to věděli, ale nikdy se omluvte, že se ptáte příliš mnoho. To je vaše šance naučit se vše, co potřebujete vědět, aby bylo rozhodujícím rozhodnutím o náboru.
NESMÍ příliš mluvit - Jako v případě, neptejte se na otázky, které mají před sebou 5 minut vysvětlení. Měli byste o žalobkyni sdělit asi jedno slovo každých deset, a to i v případě, že je osoba s několika slovy.

DO se zeptá na otevřené otázky - místo toho, aby se ptala "Co myslíte, že podniková kultura naší společnosti . jaký typ podnikové kultury byste chtěli pracovat? "Mohou poskytnout konzervovanou odpověď, která odpovídá vaší přesné firemní kultuře, ale alespoň víte, že udělali své domácí úkoly.
NESMÍ klást otázky, které mohou mít odpověď ano nebo ne - Protože A) Naučíte se nic a B). otázka jako "Myslíte si, že byste byli v této práci hodní?" s "Ne. "

DO se pokuste určit, jak budou působit v situacích souvisejících se zaměstnáním - Ale to byste se zeptali na dobu v životě žadatele,. musel udělat něco podobného.
NESMÍ se jich zeptat, jak by dělali něco, co ještě neudělali - Soudce žadatele o jejich reakci na hypotetickou situaci je jako bojovat s. vaše významné další o tom, co byste udělali, kdybyste se setkali s vaší oblíbenou celebritou. Nikdy jste nebyl v takové situaci, takže neříkáte, jak byste odpověděli. A hádka o hypotetických situacích je jen ztráta času.

DO prodat společnost a zaměstnání - Pokud je vaše společnost připravena provést pohyby a myslíte si, že pozice je skvělá příležitost,. A dejte jim vědět, proč si myslíte, že se hodí. Pokud jste si nemysleli, že by mohli být dobrým novým nájemníkem pro vaše podnikání , pak byste na rozhovoru neztráceli čas.
NEPOSKYTUJTE žádné sliby o pronájmu - Ačkoli je to jasně zřejmé na každé žádosti o zaměstnání "to není slib nájemného", ujistěte se,. rozhovor. Poslední věc, kterou potřebujete, je, že někdo opustí svou práci a přestěhuje se do vašeho města, protože "tazatel řekl, že to šlo dobře.

DO zjistěte, zda se dopustili diskriminace zločinů - Přijetí odsouzeného, ​​který by se vypořádal s vašimi finančními prostředky, by byl jako zaměstnání Pauly Deanové, aby sledoval váš cholesterol. NEPŘEHLÉDNĚTE o trestním rejstříku - Ačkoli je technicky legální, může vás dostat do horké vody,. minulost. Pokud se zeptáte na trestní rejstřík a říkají, že má jeden, požádejte o vysvětlení a pokud je to něco, co nesouvisí s prací, nechte to na tom.

DO se ptáte na případné červené vlajky, které vidíte - Například několik běžných červených vlajek obsahuje velké rozdíly v zaměstnání, časté změny v kariéře. vedoucím v rámci předchozí práce. Mohou to být známky diskvalifikace a měli byste vědět co nejdříve.
NESMÍ okamžitě diskvalifikovat lidi kvůli červeným vlajkám - Jen proto, že někdo nepracoval po dobu dvou let neznamená, že by to strávili ve vězení a jen proto,. přesunutých úloh neznamená, že s nimi je těžké pracovat. Firmy odcházejí z podnikání, lidé mají osobní problémy, o které se postarali, a bývalí nadřízenci mohou být pryč. Otázkou je: nepředpokládejme, že lidé jsou nejhorší. Nechte je potvrdit.

DO si vzít poznámky - nejen že vás zajímá, co říkají, ale buďme upřímní,. slovo žadatel řekl. Zvláště pokud rozhovorujete s mnoha lidmi.
NENĚJTE nic, co by mohlo naznačovat diskriminaci - Možná to ani neznamenáte tak, ale poznamenáváte, že žadatel,. energie "by mohl být citován starším žadatelem, který nebyl najat jako věková diskriminace. To jo. Amerika je sporná země.

DO vaše domácí úkoly - To znamená jít dál než jen podívat se na životopis osoby. Vyhledávání Google, sledování na Facebooku a vyšetřování LinkedIn se považují za běžné chování zaměstnavatelů, takže věnujte čas a formulujte několik zajímavých otázek.
NESMÍ požádat o informace, které již máte - Představte si, že žadatel přišel do vašeho podnikání a zeptal se "Co dělá vaše společnost?". jako když žádáte žadatele něco jako kdo byl jeho poslední zaměstnavatel nebo kde šel do školy.

DO zeptejte se originálních otázek - Není třeba se ptát na věci jako ". nevidíte na seznamu Forbes potenciálních rozhovorových otázek, ukáže vám, jak si žadatelé myslí na nohy, jak jsou kreativní a jsou dobrým oknem do jejich osobnosti.
NESMÍ klást otázky na klišé - Některé klišé otázky obsahují "Jaká je vaše největší slabost?" Nebo "Kde se vidíte za pět let?. "Odpovědi, které dostanete, budou stejně předvídatelné a banální jako otázky, které jste právě položili, a proto vám neřeknu přesně nic o osobě, která sedí naproti vám.

Respektujte čas každého a zabraňte zbytečným rozhovorům předběžným vylepšením a pouze přivedete kandidáty do rozhovorů. Jako dotazovaný byste měli být dobře připraveni. Zeptejte se kritických otázek, které vám pomohou najít nejlepšího kandidáta. A pokud si myslíte, že kandidát tančí kolem tématu, nebojte se požádat o náležité následné otázky. A co je nejdůležitější, získat odpovědi, které potřebujete k informovanému rozhodnutí o pronájmu pro vaše podnikání .

.
.
.

Matt Meltzer je profesorem obchodní komunikace na univerzitě v Miami. Je veteránem námořní pěchoty Spojených států a je držitelem bakalářského titulu v obchodní administrativě od UM, stejně jako magisterské sdružení pro masovou komunikaci z University of Florida

1 week ago