Back to Question Center
0

3 způsoby, jak udržovat rovnováhu mezi pracovním a soukromým životem během prázdnin

1 answers:
.
.
. affordable web development company.644&mode=crop&width=250&height=250&rnd=131575730110000000" alt="Holiday Season Work Life Balance">

Prázdninová sezóna je nejlepší čas roku a nejhorší čas roku. Na úkor intenzivního konce roku v práci, abyste si mohli připravit nový rok na poslední chvíli, můžete si vychutnat skvělé jídlo a trávit čas s rodinou a přáteli. Ale někdy se spěch dostává příliš ohromující a kvalitní čas se zdá být mimo dosah.

V letošním roce se pokusíme udělat pár věcí jinak, abychom našli toto šťastné médium.

Benjamin Franklin kdysi řekl: "Pokud neplánujete, plánujete selhání. "To se týká jak domova, tak práce. Vybudujte systém, který pro vás pracuje. Pokud jste typ člověka, který potřebuje naplánovat věci do minuty, udělejte to. Pokud potřebujete nastavit připomenutí na telefonu, tabletu, počítači nebo na všech výše uvedených, proveďte to. Pokuste se naplánovat každodenní úkoly, týdenní úkoly a měsíční úkoly. Nechte nějaký prostor, kdy na vás vznikají další závazky, nebo když něco není v souladu s plánem, jako když děti přijedou ze školy s chladem nebo důležitou zásilkou, je zpožděno kvůli špatným povětrnostním podmínkám. To je něco, co mnoho lidí zažívá;. a v nejhorších časech. Připravte si a připravte pohotovostní plány, abyste neztratili úplně svou mysl, pokud se něco pokazí.

Dobře, tak se zorganizovat obvykle není problém. Je to trať, která nás dostává do problémů. Někteří říkají, že není nejlepším nápadem otevřít e-maily ráno, protože to jen zpozdí zahájení pracovního dne. Pokud vám chybí sebeovládání, může to být pro vás tou volbou. Pokud však můžete otevřít své e-maily a vědět, že e-mail s předmětem "SPECIÁLNÍ NABÍDKA PRO VÁS" je něco, na co byste se měli držet, pak pokračujte v ranní rutině.

Když pracujete, buďte v práci. Zaměřte se na úkoly související s prací, ne surfujte na internetu jako dárek pro vašeho milého souseda na ulici, se kterým jste možná měli jednu nebo dvě interakce. Když jste doma, buďte doma. Vypněte počítač a zavřete vyzvánění telefonu. Zaměřte se na vaši rodinu a na věci, které vám pomohou dostat všechny do prázdninového ducha.

To může být obtížné, protože vyžaduje určité asertivitu s ostatními. Ať už se jedná o zaměstnance nebo kolegy basketbalových maminky a táty, označte hodiny "zapnuto" a "vypnuto". Jedná se o časy, kdy jste k dispozici pro volání nebo pomoc. Pokud určíte úterý večer od 6 str. m. do 7:30 p. m. na koncesi v hře vašeho dítěte, pak vaši zaměstnanci musí respektovat tento čas. Pokud uvedete, že budete v kanceláři a nebudete moci přijímat nesouvisející hovory od 10 a. m. na 4 p. m. , lidé to musí respektovat. Pokud během hovoru "vypnete", přejděte na hlasovou schránku. Dodržujte svůj vlastní plán. Pokud budete vždy odpovídat během vaší "off" hodiny, lidé si všimnou a budou vždy volat. Nyní máte 24hodinový program.

Je důležité udržovat rovnováhu mezi prací a životem během prázdnin. Nejen pro vlastní duševní zdraví, ale i pro vaše blízké. Je to skoro jako Catch-22. Chtěli byste tvrdě pracovat a poskytnout rodinám skvělé časy, ale pokud budete pracovat příliš tvrdě, nebudete si s rodinou užívat kvalitního času. Plánujete, aby věci šly jednosměrně a zdálo by se, že zřídkakdy půjdou tak, jak plánujeme. Ale to by mohlo být opravdu tak snadné, jako organizovat harmonogram, který funguje, s alternativními plány zavedenými;. zůstat na cestě, i když jsou pokušení přitažlivé;. a zůstává věrný nastavenému časovému rozvrhu "na" a "vypnuto". Samozřejmě, co si pamatovat o svátcích, jak z hlediska práce, tak i z hlediska života: prázdninová sezona netrvá věčně. Je známá pro pokrytí osobních a podnikových financí a dluhových řešení. Propojte se s Cecillia na Twitteru .

.
1 week ago