Back to Question Center
0

Postupujte opatrně: "Umělý nedostatek" může být podvodný

1 answers:
.
.
. computer expert no.083333333333333329,0,0.083333333333333329,0&cropmode=percentage&width=250&height=250&rnd=131575728380000000" alt="Artificial Scarcity">

.

Znáte umělý nedostatek ?. Ve velkých marketingových termínech to znamená úmyslně omezit dostupnost něčeho, co by stavělo poptávku. Pokud jste nepoužili nebo nepřijali do kontaktu s touto strategií v podnikání, určitě jste ji zažili jako spotřebitele, ať už jste o tom věděl nebo ne.

.

.

Umělý nedostatek je všude

.

Je to přístup, na který byste měli přemýšlet pro vaše malé podnikání?. Na všem záleží. Zvažte některé poznámky v týdnu . com od přispěvatele Melissy Rayworthové, která říká, že existuje spousta příkladů umělého nedostatku všude kolem nás, téměř po celou dobu: McDonald's použití McRibs výhradně jako krátkodobý propagační předmět;. omezené vydání Gap jeans nebo umění;. a neuvěřitelný počet nabídek a cenových scénářů popsaných jako "Pouze omezenou dobu!"

.

Beanie Babies byly dalším skvělým příkladem umělého nedostatku a ten, který udělal jejich majiteli Ty Warnerovi spoustu peněz v procesu. Kdybyste byli v té době, rádi byste si pamatovali, že byli všichni zuřiví v pozdních 90. letech. To je částečně proto, že podle New York Post , Warner "odvedl konkrétní zvířata podle rozmaru, vytvářející nedostatek na trhu a inspirující sběratele,. na 5 000 dolarů za plyšovou hračku, která původně prodávala za 5 dolarů. "V tomto případě umělá nedostatečnost vedla cenu Beanie Babies 'až 1000krát.

.

Ve všech těchto případech neexistuje skutečný nedostatek. Místo toho se jedná o marketingovou taktiku, abychom získali naši pozornost. A vzhledem k tomu, že tyto druhy nedostatků tvrdí, bez ohledu na to, jak jste je řezali, jsou docela falešné, skutečný kicker, říká Rayworth, je, že mají tendenci pracovat!. Namísto toho, aby se cítili zneklidněni nad tím, že jsou manipulováni, spotřebitelé se vzrušují a kupují!. Což slouží k zachování praxe. Sociální vědci bezesporu říkají, že na určité úrovni víme, že nedostatek dané položky není skutečně pravdivý - ale i tak reagujeme. Jdi zjistit.

.

Umělý nedostatek může zpomalovat

.

Ale ne všichni prodejní taktika založená na nedostatku fungují stejně dobře. Někdy jsou-li nároky vykládány na tvář, kupující mají rádi vtip a hrají si spolu. Nebo mohou spotřebitelé chtít být součástí něčeho nostalgického nebo s čím vyrůstali, například koupit DVD s omezenou dostupností klasického filmu (Disney je skvělý příklad umělého nedostatku, protože se často vydávají. jejich oblíbené fanoušky po omezenou dobu) . Nebo možná kupci chtějí mít pocit, že potřebují omluvu, dokonce i křehkou.

Ale blogger Ben Trafford říká, že čím dál víc spotřebitelů se "probouzí" skutečnosti tvrzení o falešných nedostatcích,. taktika se může vyhnout a odcizit je v procesu. A oblasti, kde umělý nedostatek již nebude fungovat, zahrnují věci distribuované elektronicky, jako e-knihy, hudba a filmy, o nichž ví, že jsou neomezené.

Takže pokud předpokládáme, že jednou neúspěšná taktika umělého nedostatku ztrácí část svého lesku s důvtipnými spotřebiteli a zejména. s mladšími generacemi kupujících, měli byste zvážit jejich využití, aby vylepšili zájem a prodej?. Určitě možná, říká příspěvek . com je blog. Jinými slovy, existují správné způsoby a špatné způsoby využití umělého nedostatku (někdy nazývaného "nucený nedostatek").

.

.

Pravé (a špatné) způsoby použití umělého nedostatku

.

Pokud zneužijete praxe umělého nedostatku (a vašich zákazníků v procesu), ztratíte více než podnik, který jste se snažili získat. A věci jako důvěra, důvěra a loajalita se nedají snadno vyměnit, pokud vůbec. Když se například tvrdí "omezená dostupnost" nebo "zlevněné ceny", ale podle všeho to není pravda, podle autora hrajete "rychle a uvolněně" s umělým nedostatkem.

.

Použití umělého nedostatku má i další potenciální nevýhody. Věc v bodě: V příspěvku na svém blogu VC Fred Wilson hovoří o tom, jak využívání umělého nedostatku ve filmovém průmyslu má dva negativní účinky.

.
  • Za prvé, "vede to k pirátství", nebo lidé kopírují a distribuují filmy ilegálně.
  • .
  • Za druhé, "to také vede ke ztrátě transakce na konkurenční formě zábavy," říká Wilson.
  • .

Jinými slovy, pokud používáte umělý nedostatek k tomu, aby spotřebitele nechal nakupovat váš výrobek, kupují podobný produkt jinde,. což také znamená, že dávají této společnosti své těžce vydělané peníze - namísto vás.

.
Na druhou stranu, taktika umělého nedostatku je naprosto legitimní, když nabízíte zákazníkovi něco hodnotného. čestné a jasně stanovené pojmy, např. G. , položky jsou skutečně omezené nebo ceny jsou skutečně diskontovány. Je důležité popsat, co je za nabídkou nedostatků - uzavřením?. Vyřazená položka?.

.

Znáte také své kupující. Dlouholetí zákazníci nebo alespoň ti, o kterých víte, že mají zájem, pravděpodobně reagují na tento marketingový přístup a nebudou je vypínáni.

.

.

Konečné slovo o umělém nedostatku

.

Nakonec může umělý nedostatek sloužit cenným účelům pro majitele podniků, kteří chtějí zvýšit svůj zisk, ale nemusí vždy přicházet bez nákladů. Proto je velmi důležité používat tuto konkrétní marketingovou taktiku moudře, pokud se rozhodnete tuto cestu přijmout.

.

Poslední věc, kterou chcete udělat, je vypnout nebo odcizit své zákazníky pomocí umělého nedostatku. Může být obtížné, ne-li nemožné, dostat je zpátky. .

.
.
.

Společnost BFS Capital je přímým zdrojem financování a předním poskytovatelem řešení pro financování podnikání. Společnost BFS Capital, která byla založena v roce 2002, poskytuje provozní kapitál majitelům malých a středních podniků ve všech 50 státech. Vedle financování se společnost BFS Capital snaží spolupracovat s vlastníky podniků tím, že poskytuje tipy a zdroje, které jim pomohou uspět. V BFS Capital jsme hrdí na to, že jsme akreditovanou společností BBB s ratingem A +. Sledujte nás na Google+ , Facebook a Twitter !.

.
1 week ago