Back to Question Center
0

Jak plánovat pro mateřskou dovolenou v malých firmách

1 answers:
.
.
- network cable services. Maternity Leave Small Business

Existuje pouze jednou, když jsou slova "Jsem těhotná" více děsivá než když jste majitelka malé firmy.

Nicméně na rozdíl od toho jiného stavu, kdy by tato fráze mohla vést k panice, když vlastníte malou firmu, je mnoho věcí, které můžete udělat pro přípravu tohoto druhu velkého oznámení. Rodinné lékařské a dovolené zákon (FMLA) skutečně pomáhá vám spolu v procesu s některými šikovnými federálními pokyny k následování, ale pokud vaše firma má méně než 50 lidí, které se neplatí pro vás.

Co tedy vlastník malého podniku dělá, když se potýká s vyhlídkou na ztrátu vrcholného zaměstnance na balíček radosti o hmotnosti 8 liber?. Technicky nemusíte nic dělat. Ale pokud chcete, aby vaše společnost zůstala nedotčena, je zde několik tipů.


Pokud jste společnost s více než 50 zaměstnanci, podívejte se na FMLA před vypracováním jakékoliv politiky. Jste na minimum, musíte dát 12 týdnů neplacené mateřské dovolené. Ale předpisy se tam nemusí zastavit. Podívejte se také na statut statutu EEOC pro těhotenství a na zákon Američanů se zdravotním postižením , abyste zjistili, jaké další pravidla by vaše podnikání mohlo potřebovat. A váš stát může mít také nějaká pravidla, takže zkontrolujte a uvidíte, co zde zde .

Pokud vaše společnost má méně než 50 zaměstnanců, pak jste mimo právního háku. Ale to v žádném případě neznamená, že nemusíte nabízet nějaký balíček mateřské dovolené. V dnešní době, kdy více než 75% žen v dětském věku v pracovním procesu, neposkytuje žádný typ mateřské dovolené je v podstatě jako dělat lidi pracovat na Vánoce.

Způsob, jakým si upravujete vaši politiku, je na vás, ale v článku Harvard Business Review Karen Firestone, prezident a generální ředitel společnosti Aureus Asset Management, říká,. skutečně být cenným náborovým nástrojem pro budoucí zaměstnance. Říká, že šest týdnů placené dovolené je to, co budete muset nabídnout - na minimum - být konkurenceschopný.

Otcovská dovolenka je dalším problémem, který je třeba zkoumat, a přestože není de facto povinný jako mateřská dovolená, přesto získáte cennou loajalitu zaměstnanců, pokud to uděláte. Ne, muži vlastně nemají dítě, ale nové matky potřebují pomoc a pokud je otec nucen zůstat v práci, přináší nové rodiče nepotřebné napětí.


Stejně jako lidé začínají vybírat barvy mateřských škol a cestovat uličkami na Baby Gap, jakmile zjistí, že jsou těhotné, tak byste měli začít plánovat mateřskou dovolenou od chvíle, kdy zaměstnankyně tvrdí, že je těhotná. A to znamená zjistit, kdo se chystá zvednout.

Mnoho velkých společností má propouštění v zaměstnání, což znamená, že existuje více lidí, kteří dělají totéž. Ale pokud vaše firma má méně než 50 lidí, tak tomu tak nebude. Takže od prvního dne se podívejme na pracovní zátěž vašeho budoucího rodiče a začněte rozdělovat, kdo bude dělat co. Jen se ujistěte, že jej přidělíte schopným lidem.

Další možností je najímání dočasné náhrady. Zatímco se nemusíte starat o to do pozdějšího období těhotenství, tím dřív to dostanete lépe, takže můžete zajistit dočasný pracovní poměr. Zatímco dočasné agentury mohou být užitečné, pokud váš zaměstnanec má speciální dovednostní sadu, která může být obtížná pro temp, podívejte se na pronájem nezávislého dodavatele pro tuto práci.

Konečně, pokud máte na vašich zaměstnancích nadšené dítě, které vás obtěžuje vzít na sebe větší odpovědnost, je to ten správný čas, abyste mu dal příležitost.

Nicméně máte v úmyslu pokrýt tuto pozici, ujistěte se, že váš zaměstnanec, který je na dovolenou, píše v nesnesitelných detailech, jaké jsou její pracovní povinnosti. Stejně jako 8 let starý mohl dělat práci. A ujistěte se, že jste schválili pokyny, takže neříká všechno na legální podložce, nechá je na stole a řekne vám "jo, já jsem se o to postaral. ".


Zatímco nová matka bude nepochybně zaneprázdněna během své dovolené, jestliže půjde tři měsíce bez jakéhokoli kontaktu se společností, vrátit se může být těžké. V Anglii jsou společnosti skutečně povinné KIT (Keep in Touch, pokud jste se na chvíli nezabývali vaší 7 roční ročenkou) dny, kdy je zaměstnanec na mateřské dovolené povinen se přihlásit a udržovat. aktualizováno o stavu společnosti. A i když to není nutné v Americe, dělat dny KIT součástí vaší politiky, půjde dlouhou cestu k tomu, aby se vrátil zpět hladce.

A nebojte se volat někoho, kdo má na mateřské dovolené, pokud je ohledně její práce procesní otázka. Překvapivě většina matek vítá nějaký druh pracovního styku jako přestávku od každodenního bezesného mletí, kterým je nové mateřství.


Nesmíte rozpoznat unavený, mnohem tenčí hledač, který se vrátil do obchodu první den po mateřské dovolené. A vrátit se do toku příchodu do práce každý den může být pro ni stejně nepřehlédnutelná. Takže vrhnutí zaměstnance zpět do 50-ti hodinového pracovního týdne nemusí být nejdůležitější okamžitě-produktivní věcí.

Jeden nebo dva dny v týdnu je nejprve nejlépe, protože nová matka zřizuje péči o děti a další logistiku svého pracovního návratu. Ale ujistěte se, že načrtnete návrat do Vaší mateřské dovolené a jaká bude struktura odměny za snížené hodiny. Obvykle byste neměli počítat tento postupný postup jako součást aktuální dovolené, a plánovat tak dočasnou práci nebo změnu pracovního zařazení.

Takže opravdu není důvod panicovat, když vám zaměstnanec na tebe zabije těhotenskou bombu. S pevnou politikou, plánem s předvídavostí a postupnou návratností vaší společnosti by možná nikdy ani nezaznamenali, že osoba je pryč. Jen jí to neřekněte.
Obrázek s laskavým svolením David Castillo Dominici / FreeDigitalPhotos. síťová .

.
.
.

Matt Meltzer je profesorem obchodní komunikace na univerzitě v Miami. Je veteránem námořní pěchoty Spojených států a je držitelem bakalářského titulu v obchodní administrativě od společnosti UM, stejně jako magisterské mistrovské komunikace na Floridské univerzitě.

.
1 week ago