Back to Question Center
0

Máte-li vytvořit nebo koupit cestu k růstu vašeho podnikání?

1 answers:
.
.
. another name for computer expert.jpg?anchor=center&mode=crop&width=250&height=250&rnd=131575726320000000" alt="Organic vs Inorganic Business Growth">

Mnoho majitelů sní o pěstování svých malých podniků na větších. Jak se tam dostat, je spousta rozhodnutí, jak se vydat po cestě. Ale jeden z nejdůležitějších je, jak budete růst vaše malé podnikání . Jedním ze způsobů je růst organického růstu, který zahrnuje budování vašich příjmů a zdola tím, že zvýšíte zákaznickou základnu, reinvestujete zisky a zvyšujete efektivitu. Druhým způsobem, jak růst, je sloučení nebo získání jiné společnosti. To může rychle zvýšit vaši zákaznickou základnu a dát vám zcela nové kanály, které mohou urychlit růst vašeho podnikání.

Obchodní konzultanti Karl Stark a Bill Stewart říkají, že na základě své práce s klientskými společnostmi si všimli, že se objevuje zřetelný vzorec v tom, jak podniky s různou velikostí přistupují k růstu. Malé společnosti, jak říkají, obvykle vidí podnikovou budovu jako organický přístup "do-it-yourself", zatímco velké společnosti mají tendenci obrátit se na akvizici. Ale skutečnost, říkají, je, že společnosti jakékoliv velikosti by měly být schopny úspěšně udělat jednu. Klíčem je budování a založení strategie růstu na správném obchodním případu.

Jako myšlenkový startér malý podnik. chron. com se zabývá některými výhodami a nevýhodami organického a anorganického růstu.

.

Výhody organického růstu vs. anorganického růstu

.

Když rozvíjíte své podnikání sami, znáte společnost dovnitř a ven a máte spokojenost s tím, že vidíte, jak vaše zrak ožívá. Můžete řídit míru růstu a dokonce se může rozhodnout prodávat firmu, jakmile dosáhne určité velikosti.

Na druhou stranu, pokud se spojujete nebo nakupujete jiný podnik, váš podíl na trhu a aktiva jsou okamžitě větší. Váš nový, rozšířený obchod je cennější, což vám může usnadnit získání kapitálu, když ho potřebujete. Můžete také využít dovedností a odbornosti přidaných zaměstnanců.

.

Nevýhody organického růstu vs. anorganického růstu

.

Pěstování vaší firmy samo o sobě může omezit vaše zdroje, nebo zjistíte, že můžete růst pouze do určitého bodu. Konkurence a další tržní faktory jsou stálou hrozbou pro vaši strategii a udržení vašeho peněžního toku rok co rok se stává nepřetržitou výzvou. Musíte také udržovat marketing a prodej, abyste mohli stále růst.

Pokud jste se sloučili nebo získali, jste náhle velký a potřebujete okamžitě zvýšit své schopnosti a systémy - je tu mnohem víc, než to zvládnout. Mohli byste se vydat do nových směrů, což znamená strmou křivku učení a možná nebudete schopni řídit míru, s jakou roste. Budete určitě financovat dluh a správně vypočítat, jak budete sloužit, že dluh z vašeho nového růstu je rozhodující pro zůstat solventní.

Takže, jak víte, která strategie růstu je pro vás nejlepší?. Stark a Stewart nastíní kroky spojené s jedním možným přístupem k inc. com .

.
   • Definujte "spalovací plošinu . "Autoři tvrdí, že změna vašich zákaznických preferencí nebo konkurenčních změn ve vašem skutečném obchodním modelu může poskytnout" vypalovací platformu ", na jejímž základě se budovat nový podnik.
   • .
   • Vyjádřete případ ekologické stavby . To může být nejlevnější nebo nejpružnější trasa, ale nemusí být nejlepší. Budete se muset zeptat na několik konkrétních otázek týkajících se příležitostí pro nový obchodní model a způsobu, jakým je budete moci využít.
   • .
   • Uveďte případ pro anorganický stav .
   • .
   • Sladit akční plán . To znamená upřesnění jasné cesty, která řeší věci jako zodpovědnost a rozhodování.
   • .

Autoři opět zdůrazňují, že definování a prosazování nejlepší strategie růstu pro vaše podnikání - organické, anorganické nebo dokonce i hybridní - závisí na tom,.

.

Je vaše strategie růstu organická, anorganická nebo nějaká kombinace obou?

.Obrázek s laskavým svolením ddpavumba / FreeDigitalPhotos. síť .

.
.
. Jose Terrier
.
.

Jose Terrier je ředitel pro digitální marketing v BFS Capital. Píše o SEO, PPC, sociálních médiích, marketingu obsahu a dalších tématech digitálního marketingu, které se týkají majitelů malých podniků. Propojit uživatele Jose na Twitteru a Google+ .

.
1 week ago